Criteriums - Sat 25th May 2019

Results

Welsh Criterium Championships 2019 Youth E

Welsh Criterium Championships 2019 Youth D

Welsh Criterium Championships 2019 Youth C

Welsh Criterium Championships 2019 Youth B

Welsh Criterium Championships 2019 Youth A

Welsh Criterium Championships 2019 Novice & 4th Cat Women

Welsh Criterium Championships 2019 3rd & 4th Cat Men

Welsh Criterium Championships 2019 Masters 40+ & 50+ Men

Welsh Criterium Championships 2019 E/1/2/3, Junior, Masters Women

Welsh Criterium Championships 2019 E/1/2/3 & Junior Men

Schools Races Results 2019

Year 3 Girls

Year 3 Boys

Place

Number

Name

School

Place

Number

Name

School

1 177 Poppie Haynes Ysgol Rhydypennau 1 9 Jude White Llandysilio church in Wales school
2 104 Erin Whitfield Ysgol Gynradd Aberaeron
3 14 Poppy Jones Llanidloes Primary School 2 82 Owain Lewis Ysgol Gymraeg Aberystwyth
4 144 Manon Lewis Ysgol Penllwyn 3 135 Tomos Hopkins Ysgol Mynach
5 20 Seren Morgan Llanidloes Primary School 4 45 Kemsi Igboekwu Ysgol Comins Coch
6 200 Entry on Day Entry on Day 5 198 Entry on Day Entry on Day
7 181 Mary Anastasia Megllay Ysgol Rhydypennau 6 103 Cadan Lloyd-Jones Ysgol Gynradd Aberaeron
8 124 Isadora Morse Ysgol Llanilar 7 196 Entry on Day Entry on Day
9 107 Talia Jones Ysgol Gynradd Llanon 8 137 Ifan Hedd Lewis Ysgol Mynach
10 81 Gwen Tompsett Ysgol Gymraeg Aberystwyth 9 148 Aron Bishop Ysgol Penrhyncoch
11 87 Mari McConochie Ysgol Gymraeg Aberystwyth 10 23 logan avery Llanidloes primary school
12 42 Esme Drakeley Ysgol Comins Coch 11 170 Will Pateman Ysgol Pontrhydfendigaid
13 133 Sara Erin Jenkins Ysgol Mynach 12 91 Ben Harvey Ysgol Gymraeg Aberystwyth
14 77 Seren Alexander Ysgol Gymraeg Aberystwyth 13 15 Jack Hamer Llanidloes Primary School
15 96 Lleucu Evans Ysgol Gymraeg Aberystwyth 14 35 Rhys Tregear – Jones Ysgol Bro Teifi
16 95 Kaetlyn Lowe Ysgol Gymraeg Aberystwyth 15 141 Fergus Ironside Ysgol Padarn Sant
17 192 Price Martha Ysgol Bro Hyddgen 16 56 Rhys Mleczek Ysgol Gymraeg Aberystwyth
18 130 Lili Macy Ysgol Mynach 17 57 Sami Snow Ysgol Gymraeg Aberystwyth
19 97 Sofia Evans Ysgol Gymraeg Aberystwyth 18 121 Gwion Hercules Smith Ysgol Llanilar
20 131 Ceri Macy Ysgol Mynach 19 115 Macsen Crampin Ysgol Llanfarian
21 70 Megan Davies Ysgol Gymraeg Aberystwyth 20 163 Atticus Allman Ysgol Plascrug
22 136 Gwen Hopkins Ysgol Mynach 21 126 Dafydd Williams Ysgol Llanilar
23 76 Tanwen Owen Ysgol Gymraeg Aberystwyth 22 47 Henry Ashworth Ysgol Comins Coch
23 90 Moi Schiavone Ysgol Gymraeg Aberystwyth
24 22 George Horniblow Llanidloes Primary School DQ

Year 4 Girls

Year 4 Boys

Place

Number

Name

School

Place

Number

Name

School

1 75 Cari Morgan-Williams Ysgol Gymraeg Aberystwyth 1 25 Xander Brandon-Higgs Llanidloes Primary School
2 7 Maddy Eadon Ciliau Parc 2 119 Gruff Morgan Ysgol Llanfarian
3 140 Emily Ironside Ysgol Padarn Sant 3 62 Sean Bevan Ysgol Gymraeg Aberystwyth
4 92 Paige Harvey Ysgol Gymraeg Aberystwyth 4 170 Thomas Grover Ysgol Rhydypennau
5 132 Peni Macy Ysgol Mynach 5 190 Cian Dines Ysgol Tal-y-bont
6 199 Entry on Day Entry on Day 6 31 wren murton Rhos Helyg – Llangeitho
7 185 Elin onwy Needham Ysgol Talgarreg 7 22 George Horniblow Llanidloes Primary School
8 38 Alys Wilcockson Ysgol Comins Coch 8 191 Steffan Dines Ysgol Tal-y-bont
9 184 Efa Hesden-Kenny Ysgol Rhydypennau 9 48 Oliver Ashworth Ysgol Comins Coch
10 8 Charlotte Geyermann Craig Yr Wulfa 10 145 Rhydian Skipp Ysgol Penllwyn
11 66 Ruby Evans Ysgol Gymraeg Aberystwyth 11 129 Dylan Wright Ysgol Myfenydd Llanrhystud
12 29 Hannah Phillips-Jones Llwyn Yr Eos 12 37 Osian Jones Ysgol Ciliau Parc
13 74 Erin Jones Ysgol Gymraeg Aberystwyth 13 162 Oliver Williams Ysgol Plascrug
14 85 Laila Cheggaf Ysgol Gymraeg Aberystwyth 14 68 Jack Foale Ysgol Gymraeg Aberystwyth
15 143 Makena Wambui Cross Ysgol Padarn Sant 15 44 Oli Lerigo Ysgol Comins Coch
16 139 Jasmine Quick Ysgol Padarn Sant 16 153 Zak Rhodes Ysgol Penrhyn-Coch
17 106 Arianwen Cuvillier Ysgol Gynradd Gymunedol Rhos Helyg 17 41 Benjamin Tench Ysgol Comins Coch
18 43 Evie Hughes Ysgol Comins Coch 18 28 Tarek Hemmings Llwyn yr Eos
19 98 Cadi Evans Ysgol Gymraeg Aberystwyth 19 113 Osian Jones Ysgol Henry Richard Tregaron
20 127 Lily Waters Ysgol Llanilar 20 27 Taio Parry-evans Llwyn yr eos
21 40 Amelie Hamilton Frisby Ysgol Comins Coch 21 150 Elis Wyn Jenkins Ysgol Penrhyncoch
22 152 Harri Bradley Ysgol Penrhyncoch
23 195 Entry on Day Entry on Day
24 138 Josh Vardy Ysgol Padarn Sant

Year 5 Girls

Year 5 Boys

Place

Number

Name

School

Place

Number

Name

School

1 6 Hawys Medi Richards Ciliau Parc 1 197 Entry on Day Entry on Day
2 111 Efanna Lewis Ysgol Gynradd Penllwyn 2 10 Noah White Llandysilio church in Wales school
3 49 rebecca clarke ysgol commins coch 3 11 Charlie Baxter Llangwyryfon
4 202 Entry on Day Entry on Day 4 159 Tristan Warrender Ysgol Plascrug
5 65 Nel Catrin Edward Dafis Ysgol Gymraeg Aberystwyth 5 174 Tomos Jones Ysgol Rhydypennau
6 99 Poppy Lowe Ysgol Gymraeg Aberystyth 6 51 Oscar Lamp Ysgol Dyffryn Trannon
7 79 Ffion Bizby Ysgol Gymraeg Aberystwyth 7 187 Finley Saycell Ysgol Talybon
8 116 Bethan Crampin Ysgol Llanfarian 8 167 matthew jones Ysgol Plascrug
9 59 Elin Beca Davies Ysgol Gymraeg Aberystwyth 9 169 Elliot Fletcher Ysgol Plascrug
10 201 Entry on Day Entry on Day 10 58 Osian Jewell Ysgol Gymraeg Aberystwyth
11 100 Catrin Daniel Ysgol Gymraeg Aberyswyth 11 117 Trystan Lewis Ysgol Llanfarian
12 36 Isla Tregear-Jones Ysgol Bro Teifi 12 55 Steffan Mleczek Ysgol Gymraeg Aberystwyth
13 101 Megan Griffiths Ysgol Gymraeg, Aberystwyth 13 120 Tomos Harri Davies Ysgol Llanfihangel y Creuddyn
14 128 Angel Jones Ysgol Llwyn yr Eos 14 182 Mina Megllay Ysgol Rhydypennau
15 16 Sophie Ashton Llanidloes Primary School 15 78 Elgan Thomas Ysgol Gymraeg Aberystwyth
16 189 Elen Lloyd-Williams Ysgol Tal-y-bont 16 54 Iestyn Duggan Ysgol Gymraeg Aberystwyth
17 123 Scarlett Davies Ysgol Llanilar 17 161 Zephyr Donnachie Ysgol Plascrug
18 3 Marc Tattersall Bro pedr
19 93 Jay Bakewell Ysgol Gymraeg Aberystwyth
20 122 Tudur Smith Ysgol Llanilar
21 125 Cody Perry Ysgol Llanilar
22 60 Steffan William Benjamin Ysgol Gymraeg Aberystwyth
23 33 Henry Clark Ysgol Bro Pedr
24 86 Noa Cheggaf Ysgol Gymraeg Aberystwyth
25 165 Dillon Tavner-Evans Ysgol Plascrug
26 67 Osian Copeland Ysgol Gymraeg Aberystwyth
27 142 Ethan Thomas Ysgol Padarn Sant
28 84 Gwilym Morus Ysgol Gymraeg Aberystwyth
29 89 Llew Schiavone Ysgol Gymraeg Aberystwyth

Year 6 Girls

Year 6 Boys

Place

Number

Name

School

Place

Number

Name

School

1 61 Elliw Rees-Jenkins Ysgol Gymraeg Aberystwyth 1 160 Daniel Warrender Ysgol Plascrug
2 18 Carys Morgan Llanidloes Primary School 2 2 Ryan Ellis Aberaeron Primary
3 147 Annie May James Ysgol Penrhyncoch 3 118 Llyr Morris Ysgol Llanfarian
4 72 Lleucu Nest Siencyn Ysgol Gymraeg Aberystwyth 4 173 Luke Grover Ysgol Rhydypennau
5 178 Cati Jenkins Ysgol Rhydypennau 5 80 Cai Bailey Ysgol Gymraeg Aberystwyth
6 149 Lowri Bishop Ysgol Penrhyncoch 6 151 Steffan Liam Gillies Ysgol Penrhyncoch
7 176 Alys Griffiths Ysgol Rhydypennau 7 39 Toby Wilcockson Ysgol Comins Coch
8 88 Catrin Willets-Jones Ysgol Gymraeg Aberystwyth 8 21 Rees Jones Llanidloes Primary School
9 108 Eilidh Jones Ysgol Gynradd Llanon 9 179 Cai Jenkins Ysgol Rhydypennau
10 53 Catrin Loosley Ysgol Gymraeg Aberystwyth 10 164 Samson Perry Ysgol Plascrug
11 193 Entry on Day Entry on Day 11 146 Tomos James Ysgol Penrhyncoch
12 17 Rose Coleridge Llanidloes Primary School 12 83 Dafydd Lewis Ysgol Gymraeg Aberystwyth
13 166 Summer Snow Ysgol Plascrug 13 171 Joel Wakelin Ysgol Rhydypennau
14 19 Ffion Morgan Llanidloes Primary School 14 102 Evan James Ysgol Gymunedol Talybont
15 34 Hugo Douglas Ysgol Bro Pedr Lampeter
16 105 Erwan Cuvillier Ysgol Gynradd Gymunedol Rhos Helyg
17 63 Ceirian dafydd Williams Ysgol Gymraeg Aberystwyth
18 175 John Lowe Ysgol Rhydypennau
19 4 Matthew Tattersall Bro pedr
20 180 Paul Lowe Ysgol Rhydypennau
21 69 Ifan Morris Ysgol Gymraeg Aberystwyth
22 83 Dafydd Lewis Ysgol Gymraeg Aberystwyth
23 193 Entry on Day Entry on Day
24 188 Dion Williams Ysgol Tal-y-bont
25 186 Morus onwy Needham Ysgol Talgarreg
26 94 Gethin Hughes Ysgol Gymraeg Aberystwyth
27 168 Aarush Acharya Ysgol Plascrug
28 46 Frazer Reynolds Ysgol Comins Coch

Year 7 – 11 Girls

Year 7 – 11 Boys

Place

Number

Name

School

Place

Number

Name

School

1 12 Sofia Brandon-Higgs Llanidloes High School 1 158 Gwion Humphreys Ysgol Penweddig
2 112 Megan Lewis Ysgol Gynradd Penllwyn 2 114 Jay Coverdale Ysgol Henry Richard Tregaron
3 156 Lois Medi Jones Ysgol Penweddig 3 205 Entry on Day Entry on Day
4 155 Hannah Davies-Jones Ysgol Penweddig 4 154 Jac Richards Ysgol Penweddig
5 204 Entry on Day Entry on Day
6 157 Eleias Cadwaladr Dafis Ysgol Penweddig
7 13 Oliver Davies Llanidloes High School
8 32 Aled Davies Ysgol Bro Dur
9 5 Christopher Tattersall Bro pedr
10 194 Entry on Day Entry on Day
11 30 Kai Hamilton Frisby Penglais (Para)

Welsh Criterium Championships 2018 Youth D/E Races

Welsh Criterium Championships 2018 Youth C Races

Welsh Criterium Championships 2018 Youth B Races

Welsh Criterium Championships 2018 Youth A Races

Welsh Criterium Championships 2018 Women’s Senior/Junior/Masters Race

Welsh Criterium Championships 2018 Men’s Masters Race

Welsh Criterium Championships 2018 Senior / Junior Mens Races

Aberystwyth Seafront Criterium 2018 Cat 3 & 4 race 

Ceredigion Active Schools Races 2018


Year 3 Boys

1              1              Jude White                                            Llandysilio

2              16           Xander Brandon-Higgs                        Ysgol Gynradd Llanidloes

3              17           Gruff Morgan                                        Ysgol Llanfarian

4              6              Thomas Grover                                     Rhydypennau

5              3              Sean Bevan                                           Comins Coch

6              21           Cian Dines                                             Ysgol Talybont

7              8              Oliver Ashworth                                   Ysgol Comins Coch

8              18           Rhydian Skipp                                       Ysgol Penllwyn

9              14           Cadan Lloyd-Jones                               Ysgol Gynradd Aberaeron

10           22           Steffan Dines                                        Ysgol Talybont

11           2              Charlie Taylor-Savage                          Comins Coch

12           5              Taio Parry-Evans                                   Llwyn yr Eos

13           19           Zak Rhodes                                            Ysgol Penrhyncoch

14           4              Thomas Bosch                                       Comins Coch

15           9              Oli Lerigo                                               Ysgol Comins Coch

16           11           Solomon Gwynfil                                  Ysgol Gymraeg Aberystwyth

17           20           Harri Bradley                                        Ysgol Penrhyncoch

18           24           Will Pateman                                        Pontrhydfendigaid

19           23           Gruff Meredith                                     Ysgol Gymraeg Aberystwyth

20           7              Josh Vardy                                             St Padarn’s

 

Year 3 Girls 

1              44           Poppie Haynes                                     Ysgol Rhydypennau

2              35           Cari Morgan-Williams                          Ysgol Gymraeg Aberystwyth

3              42           Peni Macy                                             Ysgol Mynach

4              37           Paige Harvey                                         Ysgol Gymraeg Aberystwyth

5              41           Hanna Jones                                          Ysgol Gymraeg Aberystwyth

6              39           Laila Cheggaf                                         Ysgol Gymraeg Aberystwyth

7              38           Alys Davies                                            Ysgol Gymraeg Aberystwyth

8              40           Mari Rosser McConochie                   Ysgol Gymraeg Aberystwyth

9              43           Makena Wambui Cross                       Ysgol Padarn Sant

10           32           Lalita Egan                                             Comins Coch

11           31           Alys Wilcockson                                   Comins Coch

12           33           Hannah Philips-Jones                          Llwyn yr Eos

13           36           Evie Hughes                                          Ysgol Comins Coch

14           46           Rosie Egerton Evans                            Comins Coch

15           45           Ela Jones                                                Ysgol Talybont

16           47           Charlotte Geyermann                         Llwyn yr Eos

 

Year 4 Boys

1              52           Noah White                                           Llandysilio Church in Wales

2              76           Charlie Baxter                                       Ysgol Llangwyryfon

3              59           Tristan Warrender                               Plascrug

4              55           Osian Jewell                                          Llangwyryfon

5              64           Iestyn Duggan                                       Ysgol Gymraeg Aberystwyth

6              61           Matthew Jones                                     Plascrug Primary

7              79           Finley Saycell                                        Ysgol Talybont

8              70           Joseph Laurence                                  Ysgol Gymraeg Aberystwyth

9              54           Tomos Harri Davies                              Llanfihangel y Creuddyn

10           78           Elliot Fletcher                                       Ysgol Plascrug

11           77           Tudur Smith                                          Ysgol Llanilar

12           53           Davy MacDonald                                  Llanfarian

13           63           Tyler Keevan                                         Ysgol Gymraeg Aberystwyth

14           71           Owain Llŷr Hywel                                 Ysgol Gymraeg Aberystwyth

15           67           Elgan Thomas                                        Ysgol Gymraeg Aberystwyth

16           68           Noa Cheggaf                                          Ysgol Gymraeg Aberystwyth

17           72           Jay Bakewell                                          Ysgol Gymraeg Aberystwyth

18           60           Zephyr Donnachie                               Plascrug

19           69           Owen Jac Roberts                                Ysgol Gymraeg Aberystwyth

20           73           Jack Jones                                              Ysgol Gymraeg Aberystwyth

21           57           Steffan Jones                                        Llanilar

22           65           Osian Copeland                                    Ysgol Gymraeg Aberystwyth

23           51           Charlie Longman                                  Comins Coch

 

Year 4 Girls 

1              88           Efanna Lewis                                         Penllwyn

2              92           Hawys Richards                                    Ysgol Ciliau Parc

3              93           Rebecca Clarke                                    Ysgol Comins Coch

4              101         Nel Rowlands                                        Ysgol Gymraeg Aberystwyth

5              94           Nel Catrin Edward Dafis                      Ysgol Gymraeg Aberystwyth

6              104         Celeste Boulanger                               Ysgol Gynradd Llanidloes

7              96           Poppy Lowe                                          Ysgol Gymraeg Aberystwyth

8              108         Pegi Meredith                                      Ysgol Gymraeg Aberystwyth

9              98           Ffion Bizby                                             Ysgol Gymraeg Aberystwyth

10           97           Cari Rees                                               Ysgol Gymraeg Aberystwyth

11           86           Megan McConochie                            Dihewyd

12           34           ? Efa Hesden-Kenny                            Rhydypennau

13           87           Bethan Mair Grace Crampin              Llanfarian

14           90           Ava Lewis                                              Talybont

15           91           Lowri James-Evans                               Ysgol Bro Pedr

16           107         Alisha Aydogmus                                  Ysgol Padarn Sant / St Padarn’s

17           103         Megan Griffiths                                    Ysgol Gymraeg Aberystwyth

18           109         Angel Erin Jones                                   Llwyn yr Eos

19           ?                              number obscured

20           99           Eira MacDonald                                    Ysgol Gymraeg Aberystwyth

21           100         Tegeirian Musson                Ysgol Gymraeg Aberystwyth

 

 

Year 5 Boys

1              129         Llyr Morris                                            Ysgol Llanfarian

2              114         Daniel Warrender                               Plascrug

3              117         Luke Grover                                          Rhydypennau

4              122         Hugo Douglas                                        Ysgol Bro Pedr

5              133         Evan James                                            Ysgol Talybont

6              113         Tomos James                                         Penrhyncoch

7              131         Steffan Liam Gillies                              Ysgol Penrhyncoch

8              115         Samson Perry                                       Plascrug

9              120         Joel Wakelin                                         Rhydypennau

10           123         Ceirian Williams                                   Ysgol Gymraeg Aberystwyth

11           112         William Noble                                       Llanilar

12           132         Erwan Cuvillier                                     Ysgol Rhos Helyg – Campus Llangeitho

13           121         Cai Jenkins                                             Rhydypennau

14           127         Dafydd Lewis                                        Ysgol Gymraeg Aberystwyth

15           116         Ethan Thornton                                    Plascrug School

16           118         John Lowe                                             Rhydypennau

17           119         Paul Lowe                                              Rhydypennau

18           124         Gethin Hughes                                      Ysgol Gymraeg Aberystwyth

19           111         William Tett-Davies                              Comins Coch

20           130         Hari Turnpenney                                  Ysgol Llanfarian

21           128         Emyr Jones                                            Ysgol Gymraeg Aberystwyth

 

Year 5 Girls

1              143         Elain Grug Jenkins                                Ysgol Mynach

2              163         Elliw Rees-Jenkins                                Ysgol Mynach

3              154         Lleucu Nest Siencyn                            Ysgol Gymraeg Aberystwyth

4              159         Carys Morgan                                       Ysgol Gynradd Llanidloes

5              149         Erin Hesden-Kenny                              Rhydypennau

6              148         Cati Jenkins                                           Rhydypennau

7              94           ? Nel Catrin Edward Dafis                   Ysgol Gymraeg Aberystwyth

8              160         Rose Coleridge                                     Ysgol Gynradd Llanidloes

9              165         Llio Tanat                                               Ysgol Rhydypennau

10           155         Tirion Sedgwick                                    Ysgol Gymraeg Aberystwyth

11           162         Lily Powell                                             Ysgol Gynradd Llanidloes

12           145         Annie May James                                 Penrhyncoch

13           153         Catrin Willets-Jones                             Ysgol Gymraeg Aberystwyth

14           147         Beca Davies                                           Rhydypennau

15           142         Eilidh Jones                                           Llanon

16           157         Molly Bakewell                                     Ysgol Gymraeg Aberystwyth

17           89           ? Mirain Gwynne                                  Rhoshelyg

18           164         Seren Skipp                                           Ysgol Penllwyn

19           150         Alys-Mai Griffiths                                 Rhydypennau

20           166         Glain Jones                                            Ysgol Talybont

21           167         Emily Taylor                                           Ysgol Plascrug

22           156         Elan Mabbutt                                        Ysgol Gymraeg Aberystwyth

23           102         ? Alis Mabbutt                                      Ysgol Gymraeg Aberystwyth

24           168                         name not on the list of riders

25           141         Joanne James                                        Comins Coch

 

Year 6 Boys 

1              189         Gwion Humphreys                               Ysgol Rhydypennau

2              187         Reggie Middleton                                Ysgol Llanilar

3              172         Llyr Jones                                              Llanon

4              176         Misha Fox-Maderson                          Plascrug

5              211                         change of number?

6              174         Alex Hammel                                        Plascrug

7              180         Eleias Cadwaladr Dafis                         Ysgol Gymraeg Aberystwyth

8              191         Celyn Padgett                                       Ysgol Gymraeg Aberystwyth

9              185         Jac Stockley-Jones                               Ysgol Gymraeg Aberystwyth

10           170                         change of number?

11           177         Pratham Sharma                                   Plascrug

12           188         Joshua Foulston                                    Ysgol Llwyn yr Eos

13           186         James Lee-Jervis                                  Ysgol Gynradd Llanidloes

14           194                         name not on the list of riders

15           181         Benjamin Laurence                             Ysgol Gymraeg Aberystwyth

16           212*       Alfie Macken                                        Plascrug

17           183         Rhys Jones                                             Ysgol Gymraeg Aberystwyth

18           182         Efan Jones                                             Ysgol Gymraeg Aberystwyth

19           173         Toby Sidnell                                          Llwyn yr Eos

20           192         Gwion Wilson                                       Ysgol Gymraeg Aberystwyth

21           179         Jac Richards                                          Ysgol Gymraeg Aberystwyth

22           178         Sean Lloyd                                             Plascrug Primary School

* listed as number 175

Year 6 Girls

1              197         Megan Lewis                                         Penllwyn

2              198         Lois Medi                                               Rhydypennau

3              205         Sofia Brandon-Higgs                            Ysgol Gynradd Llanidloes

4              206         Zara Collins                                            Ysgol Gynradd Llanidloes

5              201         Bethan Rosser                                      Ysgol Gymraeg Aberystwyth

6              196         Libby May Carton                                 Llwyn yr Eos

7              199         Ida Beckmann                                       Ysgol Comins Coch

8              208         Fallon Haird                                           Ysgol Llanfarian

9              195         Leila Horner                                          Comins Coch School

10           200         Siwan Turner                                        Ysgol Comins Coch

11           203         Mairwen Musson                                 Ysgol Gymraeg Aberystwyth

12           209         Megan Aur Davie

 

 

2017

Year 3 Boys 2017

  1. Noah White
  2. Charlie Baxter
  3. Tristian Warrander

Full Results Here

Year 3 Girls 2017

  1. Efanna Lewis
  2. Hawys Richards
  3. Rebecca Clarke

Full Results Here

Year 4 Boys 2017

  1. Llyr Morris
  2. Stephen Jones
  3. Rees Jones

Full Results Here

Year 4 Girls 2017

  1. Elaine Jenkins
  2. Elliw Rees Jenkins
  3. Lily Moralee Hughes

Full Results Here

Year 5 Boys 2017

  1. Reggie Middleton
  2. James Raw
  3. Llyr Jones

Full Results Here

Year 5 Girls 2017

  1. Megan Lewis
  2. Lois Jones
  3. Sian Cleaton

Full Results Here

Year 6 Boys 2017

  1. Llion Rees Jenkins
  2. Harri Jones
  3. Llyr Rees

Full Results Here

Year 6 Girls 2017

  1. Alaw Lewis
  2. Elen Morgan
  3. Mia Jones

Full Results Here

Year 7/ 8/ 9/ 10 Boys MTB 2017

  1. Griff Lewis
  2. Kyle Hughes
  3. Iestyn Thomas

Full Results Here

Year 7/8/9/10 Girls MTB 2017

  1. Lowri Richards
  2. Shannon Rae Haird
  3. Catrin Thomas

Full Results Here

Year 7/8/9/10 Boys Road 2017

  1. Owen Evans
  2. Endaf Williams
  3. Dafydd Wright

Full Results Here

Year 7/8/9/10 Girls Road 2017

  1. Shannon Rae Haird
  2. Lowri Richards
  3. Layla Parker

Full Results Here

Edco Wheels Trophy 4th Cat Race 2017

  1. Jonty Gordon
  2. Jack Woolley
  3. Philip Thomas
  4. Chris Roberts
  5. Carl Rose
  6. Adam Hughes

Prime: Jonty Gordon

Full Results Here

3/4 Conti Cup Results 2017

  1. Kristian Bond
  2. Joseph Beckinsale
  3. Adam Tempest
  4. Richard Eakins
  5. Matthew Hanford
  6. Christopher Davies

Prime: Joseph Beckinsale

Full Results Here

Ladies Storck Bikes Race 2017

  1. Charmaine Porter
  2. Ffion James
  3. Amy Hill
  4. Nicola Juniper
  5. Adele Martin
  6. Jo Tindley

Full Results Here

Ceredigion Grand Prix 2017

  1. Sam Harrison
  2. Rhys Howells
  3. William Brown
  4. Hefin Evans
  5. Rhys Williams
  6. Ryan Brain

Full Results Here

Aberystwyth Cycle Festival is Supported and Sponsored by:
Media Partners:
Charity Partners: